Turistika

Tipy na výlety 

- Rudolfův kámen -

Vyhlídka, dříve nazývána Vysoký kámen, byla postavena stejně jako Mariina a Vilemínina vyhlídka rodem Kinských v 1. polovině 19. století. Z vrcholu je hezký výhled na skalní město a široké okolí.

 

- Vilemínina vyhlídka - 

Vilemínina vyhlídka se nachází na Vilemínině stěně, zhruba 2km od Jetřichovic. Vyhlídka je přístupná odbočkou z turistické značky a poskytuje výhled na Mariinu skálu a celé Jetřichovice.

 

- Mariina skála -

Asi 1 km od Jetřichovic se tyčí skalní vyhlídka s dřevěným altánem. Zde je trochu náročnější výstup, vede většinou po dřevěných či ocelových schůdcích.

 

- Pravčická brána -

Největší pískovcová skalní brána v Evropě a zároveň symbol Národního parku Českosaské Švýcarsko. Patří k nejnavštěvovanějším místům a její rozpětí je 26,5 m a výška 16 m.

 

- Loupežnický hrad (Šaunštejn) -

Cesta k tomuto hradu není jednoduchá, vede přes velmi úzké skalní průrvy, ale přesto láká mnoho turistů. Skalní bloky propojené můstky a zejména kouzelný pohled do kraje, Vám dají odpověď, proč je tento hrad tak hojně navštěvován.

 

- Edmundova a Divoká soutěska ve Hřensku -

Jedna z hlavních atrakcí Českosaského Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Cesta vede přes dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s možností plavby na lodičkách.

 

- Dolský Mlýn -

Romantický Dolský mlýn v Národním parku Českosaské Švýcarsko se nachází na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé (cca 3 km od obce Jetřichovice). Zřícenina původního mlýna, z něhož zbylo pouze torzo obvodových zdí, byla vyhlášena kulturní památkou a pochází z roku 1515. Přibližně 500 m od Dolského mlýna se pne památný strom do výšky 27 m. Kmen stromu má obvod 3 m a žije více jak 180 let!

 

Podrobnější informace a mnoho dalších inspirací na výlety, najdete v našem turistickém průvodci, který jsme pro Vás zpracovali a zasíláme jej ke káždé rezervaci na email zcela zdarma.

 

Kontakty

Jetřichovice 147
407 16 Jetřichovice
Česká Republika

+420 720 638 638

+420 774 343 431

 

E-mail:
starymlyn.jetrichovice@seznam.cz

Web:
www.starymlynjetrichovice.cz

 


Dárkové poukazy

Facebook

 

Turistický průvodce penzionu Starý mlýn

^