BEZPLATNÁ DOPRAVA V ČESKÉM ŠVÝCARSKU

V souvislosti s lesním požárem v Národním parku České Švýcarsko se vedení Ústeckého kraje rozhodlo podpořit obnovu turistického ruchu v této oblasti. Návštěvníkům, kteří se ubytují v Českém Švýcarsku, bude nabídnuta bezplatná jednodenní síťová jízdenka DÚK na každý den pobytu. 

DÚKpass, neboli poukaz pro cestování zdarma, je poukaz s vygenerovaným QR kódem, který návštěvníkovi vystaví ubytovatel zapojený do systému bezplatné dopravy. Tento QR kód pak návštěvník naskenuje do aplikace DÚKapka a získá tak zdarma celodenní síťovou jízdenku na každý den pobytu, včetně dne příjezdu. Jízdenka zdarma platí pro návštěvníky, kteří stráví v destinaci České Švýcarsko minimálně 2 dny.

 

Od kdy je akce spuštěna a kde je možné dopravu zdarma uplatnit?

Akce je spuštěna od 1. listopadu 2022 a platí do odvolání. Za každý den ubytování obdrží návštěvník jednu celodenní síťovou jízdenku, kterou může využít v autobuse, vlaku či na přívoz. Denní jízdenku je možné využít nejen na území destinace České Švýcarsko, ale po celém Ústeckém kraji resp. všude tam, kde platí tarif DÚK včetně např. kyvadlové dopravy Janov-Hřensko-Hřensko, Mezná (Shuttlebus), Kamenického Šenova, Dubé, Kralup nad Vltavou nebo Rakovníka. Návštěvník má také možnost využít dopravu zdarma v tarifní zóně DÚK již při cestě do Českého Švýcarska, pokud s předstihem požádá ubytovatele, který mu vygenereuje QR kód na den příjezdu.

Další důležité informace:

  • DÚKpass dospělí - je vydáván všem osobám starším 18 let.
  • DÚKpass dítě - je vydáván všem osobám od 6 let do 18 let (do 6 let věku cestují děti zdarma)
  • ubytovatel může generovat voucher jako celek pro skupinu ubytovaných (max. 6 osob) nebo voucher pro konkrétní osobu. Pokud si skupina ubytovaných aktivuje všechny vouchery na jednom mobilním zařízení, musí vždy cestovat společně, tj. nemůže jeden ubytovaný cestovat směrem A, a druhý ubytovaný směrem B. Ideální je, aby si každý ubytovaný aktivoval QR kód na svém mobilním zařízení. To umožňuje, že skupina může cestovat společně, ale může se i rozdělit.

 

Podrobné informace jak na to, včetně podmínek bezplatné dopravy ÚK, najdete na: https://www.ceskesvycarsko.cz/cs/pomahej/bezplatna-doprava

Kontakty

Jetřichovice 147
407 16 Jetřichovice
Česká Republika

+420 720 638 638

+420 774 343 431

 

E-mail:
starymlyn.jetrichovice@seznam.cz

Web:
www.starymlynjetrichovice.cz

 


Dárkové poukazy

Facebook

 

Turistický průvodce penzionu Starý mlýn

^