• CS
  • EN
  • DE
  • PL
  • RU

Turistika

Tipy na výlety 

- Rudolfův kámen -

Vyhlídka, dříve nazývána Vysoký kámen, byla postavena stejně jako Mariina a Vilemínina vyhlídka rodem Kinských v 1. polovině 19. století. Z vrcholu je hezký výhled na skalní město a široké okolí.

 

- Vilemínina vyhlídka - 

Vilemínina vyhlídka se nachází na Vilemínině stěně, zhruba 2km od Jetřichovic. Vyhlídka je přístupná odbočkou z turistické značky a poskytuje výhled na Mariinu skálu a celé Jetřichovice.

 

- Mariina skála -

Asi 1 km od Jetřichovic se tyčí skalní vyhlídka s dřevěným altánem. Zde je trochu náročnější výstup, vede většinou po dřevěných či ocelových schůdcích.

 

- Pravčická brána -

Největší pískovcová skalní brána v Evropě a zároveň symbol Národního parku Českosaské Švýcarsko. Patří k nejnavštěvovanějším místům a její rozpětí je 26,5 m a výška 16 m.

 

- Loupežnický hrad (Šaunštejn) -

Cesta k tomuto hradu není jednoduchá, vede přes velmi úzké skalní průrvy, ale přesto láká mnoho turistů. Skalní bloky propojené můstky a zejména kouzelný pohled do kraje, Vám dají odpověď, proč je tento hrad tak hojně navštěvován.

 

- Edmundova a Divoká soutěska ve Hřensku -

Jedna z hlavních atrakcí Českosaského Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Cesta vede přes dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s možností plavby na lodičkách.

 

- Dolský Mlýn -

Romantický Dolský mlýn v Národním parku Českosaské Švýcarsko se nachází na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé (cca 3 km od obce Jetřichovice). Zřícenina původního mlýna, z něhož zbylo pouze torzo obvodových zdí, byla vyhlášena kulturní památkou a pochází z roku 1515. Přibližně 500 m od Dolského mlýna se pne památný strom do výšky 27 m. Kmen stromu má obvod 3 m a žije více jak 180 let!

 

Podrobnější informace a mnoho dalších inspirací na výlety, najdete v našem turistickém průvodci, který jsme pro Vás zpracovali a zasíláme jej ke káždé rezervaci na email zcela zdarma.

 

Kontakty

 

Jetřichovice 147
407 16 Jetřichovice
Česká Republika

 

od 20.11. do 7.12.2018 bude uvedené číslo nedostupné, kontaktujte nás prosím pouze přes email. Děkujeme za pochopení.  

 

+420 774 343 431

 

E-mail:
starymlyn.jetrichovice@seznam.cz

Web:
www.starymlynjetrichovice.cz

 


 


Facebook

Dárkové poukazy

^